KURTARMADA VİNÇ KULLANIMI

Anasayfa / KURTARMADA VİNÇ KULLANIMI

KURTARMADA VİNÇ KULLANIMI

Bütün kurtarma operasyonlarında ilk akla gelen çözümlerden biri de vinçtir.  Fakat  konu canlı kurtarılması ise nadir durumlar dışında kullanılması pek mümkün olmayan bir araçtır vinçler. Bu nedenle bir kurtarma operasyonunda ağır bir ekipman kullanılmasına karar vermek, üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir durumdur. Çok yüksek ve yanan bir binadan insanları kurtarma senaryoları gibi durumda sıkça kullanılan vinç ve benzeri araçlar daha çok  araç kurtarma alanlarında kullanılmaktadır.

Vinç ile oto kurtarma yada herhangi bir makinanın kurtarılması işleminde dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. Öncelikle kullanmayı düşündüğünüz vincin  yükü hissetme gücü ve kabiliyeti doğru hesaplanmalı, vincin yüke konumlandırması hatasız olmalıdır.

Olası bir ihtiyaç anında 7/24 desteğe hazır olan BayVinç, gerek oto ve araç kurtarma gereksede diğer ihtiyaçlarınızda yüksek güvenlik anlayışı ile kusursuz bir şekilde oto kurtarma işlemini tamamlamayı amaç edinmiştir. Ancak, bu güvenlik ve kusursuzluğu yakalamamız hizmet isteyen kişilerin bizleri doğru bilgilendirmesinde bağlıdır.

Şarampole yuvarlanmış bir aracın kurtarılması senaryosunda aracın boyutları ve yaklaşık ağırlığı gibi bilgilerle birlikte mümkünse derinlik gibi bir bilgi kurtarma operasyonunun çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Doğru araçlara ve doğru verilere sahip olmak işin önemli bir parçasıdır. Fakat diğer önemli parça ise eğitimli personeldir. Eğer iyi eğitimli bir kadronuz yoksa doğru araç ve doğru bilgi parametreleri malesef yeterli olmayacaktır. BayVinç, son derece iyi eğitimli, konusunda uzman ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda tecrübeli personeliyle Vinç kiralama, oto kurtarma ve araç kurtarma konularında 7/24 sizinle.